آسانسور شیشه ای

آسانسور شیشه ای

ترجیح می دهید در یک آسانسور مات و بسته قرار بگیرید یا یک آسانسور شفاف و روشن که محیط اطراف از آن به راحتی دیده می شود؟ بدون شک آسانسورهای شیشه ای از نظر زیباشناسی و لوکس بودن جز بهترین گزینه در بین آسانسورها محسوب می شوند و آسانسورهای ایتالیایی از بعد کیفیت و زیبایی چشم نواز و منحصر به فرد هستند.

استفاده از آسانسورهای شیشه ای در ساختمان ها و مراکز تجاری، اداری تاثیر مثبتی بر دیده شدن و رونق گرفتن کسب و کار دارد. استفاده از آسانسور شیشه ای احساس خوشایندی در کاربران ایجاد می کند و  حس مثبت اندیشی، لوکس بودن و قابل اعتماد بودن را برای یک مجموعه به همراه دارد.

علاوه بر این آسانسورهای شیشه ای برای افرادی که دچار فوبیای فضای بسته هستند و کودکانی که از سوار شدن به آسانسور می ترسند نسبت به دیگر انواع آسانسورها گزینه بهتری است.

 آسانسورهای شیشه ای یا پاناروما

یکی از شیک ترین آسانسورهایی که امروزه در مجتمع های مسکونی و تجاری_اداری چون مراکز خرید بسیار به چشم می خورد آسانسور شیشه ای است. این آسانسور لوکس از پانل های شیشه ای و یا دودی نشکن که بسیار مقاوم است ساخته می شود و در صورت شکستن پخش و پرتاب نمی شود درست مثل زمانی که شیشه ماشین می شکند، همچنین فریم های آن از جنس استنلس استیل است و طراحی های متنوع و زیبایی دارد.

آسانسورهای شیشه ای باعث ایجاد احساسات مثبت در کار و زندگی افراد می شود از جمله ویژگی ها و مزایای خوب استفاده از آسانسورهای پانوراما می توان به این موارد اشاره کرد:

 • میزان نور طبیعی موجود در آسانسورهای شیشه ای به طور مستقیم بر روحیه و سلامت جسمانی افراد و شروع یک روز خوب موثر است.
 • استفاده از آسانسورهای شیشه ای به دلیل داشتن نور طبیعی باعث کاهش مصرف برق و کاهش هزینه ها می شود.
 •  زیبایی ظاهری، شیک و مینیمال بودن
 • امکان طراحی های متنوع و زیبا
 • القای حس خاص و VIP بودن
 • اشراف کامل به محیط اطراف و لذت بردن از مناظر

فراموش نکنید تنها یک تغییر کوچک می تواند باعث تمایز و برتری برند شما از سایرین شود. در کار و تجارت تجربه ی مشتری از لحظه ای که وارد ساختمان می شود تا زمانی که از آن خارج می شود تعیین کننده سرنوشت کسب و کار شما خواهد شد و یک آسانسور لوکس همان تمایزی است که نظر مشتری را نسبت به شما و برندتان جلب کند و شما را نسبت به رقبا برتری می دهد پس بهترین برند آسانسور را برای مجموعه خود انتخاب کنید.

آیا آسانسور شیشه ای گزینه مناسبی برای منازل مسکونی است؟

در پاسخ به سوال اینکه آیا می توان از آسانسورهای شیشه ای در منازل مسکونی استفاده کرد باید گفت بله، بطور کلی استفاده از آسانسور در منازل برای کسانی که دچار محدودیت حرکتی هستند انتخاب درستی است و استفاده از آسانسور شیشه ای علاوه بر راحتی در جابه جایی و اشغال فضای کمی از خانه زیبایی خانه را نیز چند برابر می کند. استفاده از آسانسور هیدرولیکی شیشه ای که ایمن و بدون صدا است انتخاب خوبی برای استفاده در منازل مسکونی است.

به طور کلی آسانسورهای شیشه ای دو نوع اند: آسانسورهای پنوماتیک خلاء و آسانسورهای کابلی یا کششی.

آسانسورهای پنوماتیک، آسانسورهایی با طراحی ساده که با استفاده از فشار هوا و سیستم خلاء کابین را بین طبقات جابجا میکنند. این آسانسورهای بدون موتورخانه برای مکان هایی که امکان استفاده از موتورخانه خانه در آن ها نیست و خانه های ویلایی مناسب است.

آسانسورهای کابلی یا کششی بسیار بزرگ بوده و چندان مناسب ساختمان های مسکونی نیستند. این آسانسورها نیروی محرکه لازم را از موتور آسانسور دریافت کرده و از بالا به شتافت آسانسور متصل هستند، دو کابل به کابین متصل بوده و آن را به سمت بالا یا پایین جا به جا حرکت میدهد.

شیشه های آسانسور پانوراما

معمولا آسانسور شیشه ای را از شیشه هایی با جنس لمینت نشکن میسازند. این متریال دارای احتمال شکستگی زیر صفر است؛ و در صورت اعمال فشارهای خیلی بالا به شیشه، تنها رگه هایی از شکستگی در آن ایجاد میشود، اما هرگز شکسته و خرد نمیشود. پانل های دیواری آسانسور شیشه ای چندلایه بوده و لایه ای از شیشه نسوز روی آن ها اعمال میشود. فریم پانل ها از جنس استیل استنلس، استیل ضدزنگ و یا آلومینیوم اکسترود شده است.

 این شیشه ها علاوه بر استحکام بالا، ضدخش بوده و با گذر زمان تغییر رنگ و فرسودگی در آن ها ایجاد نمیشود. شستشو و تمیز کردن شیشه های لمینتی به سرعت و آسانی انجام میشود.

استفاده از آسانسورهای شیشه ای در منازل مسکونی

طراحی  آسانسورهای پانومارا

در طراحی آسانسورهای شیشه ای باید دقت و توجه بیشتری خرج کرد. در این آسانسورها برای ایجاد دید 360 درجه ای، شیشه های آسانسور را در اشکال مختلف، خمیده و چندضلعی میسازند و با توجه به نیاز، مکان قرارگیری آسانسور، سیستم مورد استفاده در بالابر، خواست و سلیقه مشتری طراحی می شوند. معمولا کف کابین با استفاده از مرمر با نور پایین ساخته میشود، سقف این آسانسورها مجلل و با نمای 360 درجه طراحی شده و استفاده از درب های شیشه ای زیبایی کار را چندین برابر خواهد کرد.

انواع آسانسورهای شیشه ای

برای ساخت آسانسور شیشه ای (آسانسور پانوراما) از دو سیستم کششی و هیدرولیکی استفاده میشود.

آسانسورهای شیشه ای با سیستم هیدرولیک: به طور معمول در ساختمان های مرتفع امکان نصب آسانسورهای هیدرولیکی شیشه ای وجود ندارد و این آسانسورها برای ساختمان هایی با تعداد طبقات 5 الی 6  طبقه مناسب و قابل اجرا هستند. در ساختمان های دوبلکس میتوان از آسانسورهای هیدرولیکی شیشه ای در ابعاد 70 الی 140 سانتیمتر که قابلیت جابجایی 6 نفر را تا ارتفاع 15 متر دارند استفاده کرد.

آسانسورهای شیشه ای با سیستم کششی: آسانسورهای کششی نسبت به آسانسورهای هیدرولیکی در ارتفاع بیشتری جابجا میشوند اما در آسانسورهای هیدرولیکی بدون نیاز به موتورخانه تجهیزات آسانسور هیدرولیک طوری قرار میگیرند که در فضای شیشه ای دیده نشوند.

طراح و مجری انواع آسانسورهای هیدرولیکی و آسانسورهای شیشه ای

استاندارهای آسانسور شیشه ای

هر محصولی برای ارائه بهترین خود، ملزم به رعایت استانداردهای لازم است در زیر برخی از استانداردهای آسانسورهای پاناروما آورده شده است.

 • رعایت استاندارهای لازم برای ارتقاء ایمنی آسانسور: در صورتي كه قسمت های شفاف كابين شيشه ای باشند باید از پاراشوت های نوع تدريجي در ساخت آسانسور استفاده کرد. در صورتی که قسمت های شفاف كابين طلقی باشند و سرعت جابجایی آسانسور یک متر بر ثانیه نباشد، باید از پاراشوت های نوع لحظه ای در ساخت آسانسور استفاده کرد.
 • در صورتی که چاه آسانسور در دسترس عموم قرار گیرد، باید از درپوش هایی با استانداردهای موجود و جنس مناسب استفاده کرد.
 • در پایین ترین توقف آسانسور، مکانی برای تعمیر، سرویس و نظافت آسانسور با ابعاد استاندارد در نظر گرفته شود.
 • در صورت قطعی برق و ایجاد مشکل در جابجایی کابین، باید سیستمی برای انتقال کابین به پایین ترین توقف و خروج مسافرین از فضای کابین وجود داشته باشد.

با استاندارد آسانسور هیدرولیکی آشنا شوید.

تفاوت آسانسور پانوراما با آسانسور معمولی، استفاده از شیشه در ساخت کابین این آسانسورها است اما این نوع از آسانسورها در حدود 30 الی 50 میلیون تومان گران تر از آسانسورهای معمولی هستند. کفشک ها، کابین، ریل ها، سرویس و نگهداری این آسانسورها هزینه برتر از آسانسورهای معمولی هستند.

شرکت بهراد هیدرولیک، تنها نماینده رسمی شرکت HL ایتالیا در ایران بوده و قطعات آسانسور هیدرولیک، با کیفیت جهانی را برای سرتاسر کشور فراهم کرده است. این شرکت به منظور تضمین کیفیت قطعات خود، 3 سال ضمانت و 10 سال خدمات پس از فروش در نظر گرفته است.

در صورت نیاز به دریافت راهنمایی و مشاوره، استعلام قیمت، خرید و ثبت سفارشات با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

 • آسانسور شیشه ای از چه چیزی ساخته می شود؟
 • مزیت استفاده از آسانسور شیشه ای در مجتمع های اداری- تجاری چیست؟
 • آیا امکان استفاده از آسانسور شیشه ای در منازل وجود دارد؟
 • آسانسورهای شیشه ای چند نوع اند؟
 • برای طراحی آسانسور شیشه ای چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

 

بهراد هیدرولیک

آسانسور هیدرولیکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
ارتباط با کارشناس
ارتباط با کارشناس